Wprowadzenie na NewConnect i Paszport do eksportu

Przedsiębiorstwo IBC Polska F&P S.A. działa na polskim rynku do 1995 roku. Spółka zajmuje się dystrybucją urządzeń i akcesoriów do przygotowywania i sprzedaży posiłków oraz napojów, jak również innego wyposażenia barów, mini browarów, klubów, pubów, firm cateringowych i restauracji. IBC Polska stale współpracuje z m.in. Kompanią Piwowarską, Grupą Żywiec S.A., AmRest (marki Burger King, KFC, Pizza Hut), McDonald’s i Maspex Wadowice. Spółka posiada własne studio projektowe.

W zakresie usług, które świadczyliśmy dla IBC Polska, znajdowało się doradztwo transakcyjne w zakresie realizacji procesu strukturyzacji grupy kapitałowej Klienta. Przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy całość procedury wprowadzenia akcji spółki do obrotu na rynku New Connect: strukturyzacja i koordynacja procedury private placement oraz opracowanie niezbędnej dokumentacji. Pełniliśmy rolę Autoryzowanego Doradcy Alternatywnego Systemu Obrotu.
Dla spółki IBC Polska przygotowaliśmy ponadto Plan Rozwoju Eksportu. Jego celem było zweryfikowanie potencjalnych kierunków ekspansji zagranicznej oraz rekomendacja rynków dla eksportu usług i produktów firmy. Opracowanie Planu Rozwoju Eksportu umożliwiło IBC Polska pozyskanie finansowania z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości z programu dotacyjnego Paszport do eksportu. Odpowiadaliśmy również za przygotowanie i rozliczenie dotacji unijnej w ramach POIG 8.2.
Obrót akcjami IBC Polska F&P S.A. rozpoczął się w czerwcu 2012 roku. Spółce udało się uzyskać kapitał w wysokości 615 tys. zł. Dzięki dotacji i naszym usługom doradczym Klient otrzymał kompleksową strategię ekspansji na rynek niemiecki, która pozwoli na dalszy rozwój firmy.